Işıklı Tabela

Piyasada tabela almak isteyen müşterilere özel olarak yapılan birçok tabela çeşidi bulunur. Bu tabela çeşitlerinin her biri farklı bir amaca yönelik olarak üretilir. Ayrıca her bir tabela çeşidinin kendine ait özellikleri bulunur. Bundan dolayı da tabela alırken birçok faktör göz önünde bulundurulmalıdır.

Işıklı, ışıksız, kutu harf ve totem tabela gibi birçok tabela türü günümüzde özel olarak yapılır. Tabela alan müşterilerin en çok tercih ettiği tabela türü ise ışıklı tabelalardır. Işıklı tabelalar genel olarak yeteri kadar ışıklandırılmayan veya ışığa ihtiyaç duyulan yerlerde kullanılır.

İnsanların en fazla ışıklı tabelaları tercih etmesinin nedeni ise ışıklı tabelalarında kattığı görselliktir. Işıklı tabelalar kullanıldığı yerlere görsellik ve modernlik katar bu sayede müşterilerin etkileşimi artar.

Işıklı Tabelaların Işıklandırma Sistemleri Nedir?

Işıklı tabela sistemlerinde genel olarak iki tür ışıklandırma sistemi kullanılır.

Florasan Işıklı Tabela

Florasan ışıklı tabelalar ne kadar ucuz ve avantajlı ışıklı tabela sistemleri olarak görülseler de elektrik tüketimi açısından çok büyük bir dezavantaja sahiptirler. Florasan ışıklı tabelalar kolayca kırılabilir bir yapıya sahip oldukları için kaliteli bir malzemeden yapılmış florasan ışıklı tabelalar tercih edilmelidir.

Led Işıklı Tabela

Led ışıklı tabelalar, ışıklı tabela türleri arasında florasana ve diğer tüm ışık sistemlerine göre daha çok tercih edilen bir tabela sistemidir. Uzun ömürlü olup fiyatı da oldukça uygun miktarlardadır. Oldukça büyük miktarlarda enerji tasarrufu sağlayarak yüksek faturaların gelmesini önler. Bu sayede en çok tercih edilen tabela türü olmuştur.

Piyasada daha birçok tabela sistemi bulunup uygun bir tabela sistemi tercih edilerek özel olarak yaptırılabilir.

Işıklı Tabelaların Avantajları Nedir?

Işıklı tabelaların diğer tabela türlerine nazaran birçok avantajı bulunur. Özellikle birçok farklı türden yapılırlar. Ayrıca ışıklı tabelaların ışıklandırma sistemleri müşterilerin isteklerine göre yapılmakta olup ışıksız tabelalara göre daha dayanıklı ve verimlidirler.

Çok sayıda zemin malzemesinin ışık sistemleri ile kullanılan bir tabela çeşididir.Bu nedenle malzeme çeşitliğinden dolayı tercih edilmektedir.

Işıklı Tabelalar Hangi Malzemelerden Üretilir?

Işıklı tabelalar birçok farklı malzemeden üretilir. Işıklı tabelalar genel olarak pleksi, alüminyum, forex ve polikarbon gibi malzemelerden üretilir. Bu malzemeler ise yağmur gibi kötü hava şartlarına dayanıklıdırlar. Ayrıca üretilen her bir ışıklı tabela sadece kötü hava şatlarına değil diğer tüm olumsuz şartlara göre de üretilir.

Işıklı Tabela Çalışmalarımızdan Bazıları