0530 560 65 25

Tüm Tabela İhtiyaçlarınız İçin Biz Hazırız

0530 560 65 25

Keşif ve Montaj İçin Hemen Arayın.

Kompozit Kutu Harf Tabela

Kompozit Kutu Harf Tabela

Açık hava reklam dünyasında tabelalar klasik olmakla birlikte oldukça etkili özelliklere sahiptir. Tabelalar kullanım alanlarına göre sınıflandırılmakla birlikte fonksiyonel özellik bakımından da farklı gruplara ayrılmaktadır. Işıklı, ışıksız, totem, kompozit, dijital ve ledli tabela çeşitleri renk ve tasarım bakımından uyumlu özelliklere sahiptir.

Kompozit Kutu Harf Tabelaların Genel Özellikleri

Bu tabelaların en önemli özelliği harflerin tek tek kompozit malzemeden üretilmiş olmasıdır. Kompozit, yağmur, kar ve güneş gibi olumsuz hava koşullarına karşı dayanıklıdır. Işıklandırılabilir özelliği sayesinde bu tabelalar 24 saat boyunca reklam yapmaya devam eder.

Kompozit kutu harfli tabelalar renk seçeneğine sahiptir. Binanın dekorasyon yapısı ile uyumlu olacak şekilde tasarlanabilir. Pratik yöntemlerle kutu harf tasarımları istenilen boyutta üretilebilir.

Kompozit Kutu Harf Tabela Nasıl Üretilir?

Özel tasarımlı kutu harf tabelaların üretimi de özeldir. Kişiye özel tasarlanan bu tasarımın belli aşamaları vardır.

Bu aşamalar şu şekildedir:

  • Tabelanın uygulanacağı alan ilk aşamada uzman elemanlar tarafından incelenir.
  • Yapılan incelemenin ardından üç boyutlu bir çalışma yapılır ve bilgisayar ortamında tabela hazırlanır.
  • Yapılan inceleme işleminin ardından tabelanın boyutu, renkleri ve diğer özellikleri değerlendirilir.
  • Tabelanın bina yapısı ve binanın dekoru ile uyumlu olmasına özen gösterilir.
  • İnceleme ve müşterinin beklentileri göz önüne alınarak bilgisayar ortamında birden fazla çalışma yapılır. Bu çalışmalardan her hangi biri müşteri tarafından seçilir.
  • İmalat işleminin ardından tabela ustaları tabelayı montajlar.

Aynı gün tabela kullanıma açılır. Işıklı tabela tercihinde bulunanlar için ışıklandırma yapılır. Renklerde uyuma dikkat edilir.

Kompozit Tabelada Dikkat Edilecek Hususlar

Tabelada en önemli konu görsel anlamda uyumlu olmasıdır. Dikkat çekmesi, gereksiz eklentilerden uzak olması ve boyutların uygun olması önemlidir. Tabelaya yazılacak olan şirket isimleri, adres ve telefonlar imla kurallarına uygun bir şekilde yapılmalıdır. İmla kurallarına uymayan bir tabela reklam özelliğini yitirir. Şirket ismi, adresi, telefonu, şirket sahibinin ismi ve sloganlar gerçeği yansıtmalıdır. Tabelanın görüş açısında olması da çok önemlidir. Görünmeyen veya yazıları seçilmeyen tabelanın hiç bir önemi yoktur.

Whatsapp İletişim
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?